yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Saffet Akyüz: “Okan Buruk adım adım üst çıkan ve bunu hak eden bir antrenör”

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği (TPFD) Lideri Saffet Akyüz, Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk’un adım adım üst çıktığını ve bunu da hak eden bir antrenör olduğunu söyledi. Lider Akyüz, faal atletlerin derneğini daha çok görmek istediklerini söyleyerek, eski futbolcuların yalnızca antrenör olarak değil, yönetici olarak da yer almaları gerektiğini tabir etti.

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Lideri Saffet Akyüz, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine dernekle ilgili çalışmalar, Muhteşem Lig’deki şampiyonluk yarışı ve ligdeki golcüler hakkında açıklamalarda bulundu. 3 yıldır vazifede olduklarını belirten Akyüz, “Bir meslek olmadığı için, gönülle yapılan bir şey olduğu için şu an öğrenme sürecimizi tamamlayıp, ustalık periyoduna geçmek istiyoruz. Derneğimiz aslında uzun müddettir Hakan Ünsal’dan beri bütçe daha üst bir bütçe sağlandığı için hizmetlerimiz de bu oranda arttı. Dönem başı kamplarımız var. Boşta kalan oyunculara dönem başı kamp yapıyoruz. Daha sonra profesyonel futbolcuların kulüplerle, federasyonla yaşadığı meselelerle avukatlık ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Futbol oynamış lakin futbol hayatında başarısız olmuş, futbol sonrasında sakatlık yaşamış, boşanmış, çalışamayacak olan yaklaşık 50 üyemize maddi dayanakta bulunuyoruz. Bu süreçte futbol sonrasında sorun yaşamış avukatlık hizmeti, emeklilikle ilgili danışmanlık hizmeti veriyoruz. Futbolcuların hakem olmasıyla ilgili tertibi tekrarlamak istiyoruz. Zira futbolu bilen, empati kurabilen insanların hakem olmasının daha yeterli olacağına inanıyoruz. Futbolculuk sonrasında yaşamış oldukları sakatlıklarının tedavisi için Ataköy’de fizik tedavi merkezimiz var. 3 yıllık süreçte şunu gördüm; pahalı ve güçlü olabilmek için seni temsil eden futbolcuların derneğe dayanak olması gerekiyor. Bu manada birlik, beraberlik manasında dert yaşıyoruz. Faal atletlerin takviyesini daha çok görmek istiyoruz. Zira güçlü bir dernek, üyeleriyle güçlü olabilir. İnşallah bu süreçte de bunu sağlamak istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“Derneğimizi daha güçlü ve kalıcı hale getirebilmek için çalışıyoruz”

Güney Afrika’da düzenlenecek FIFPRO kongresi hakkına bilgi veren Lider Akyüz, “FIFPRO’ya üyeyiz. Üniversal bedellere ulaşmak, futbolumuzu daha uygun yere getirebilmek için, derneklerin sorumluluklarının neler olduğu değerli. Bu manada Avrupa’da bizden çok daha güçlü dernekler var. Biz de derneğimizi daha güçlü ve kalıcı hale getirebilmek için çalışıyoruz. Pahalı olabilmek için üyelerin bize sahip olabilmesi gerekiyor. Artık de önümüzde Güney Afrika’da bir FIFPRO kongresi var. Burada futbolu, futbolcuların bu büyük pastada nasıl bedel alabilir, futbol sonrasında nasıl kalıcı olabiliriz, bayan futbolunda aileleri nasıl işin içine sokabiliriz ile ilgili bir kongreye gidiyoruz. İnşallah oradan hoş izlenimlerle döneceğiz” formunda konuştu.

“Galatasaray ve Fenerbahçe üst düzeyde takım kurdu”

Süper Lig’de bu sezonki şampiyon yarışının sorulması üzerine Saffet Akyüz, “Ligimizde son yıllarda son haftalara kadar rekabetin olmasın hoş. Bu sezonki başlangıçta da Galatasaray ve Fenerbahçe daha üst düzeyde takım kurdu. Bunu artılarını iki grup da Avrupa kupalarında gösteriyor. Bu rekabet varsayım ediyorum lig sonuna kadar gidecek. İki ekip da bence bir düşüş sürecine girdi. Muvaffakiyet için bu düşüşün ne kadar süreceği kıymetli. Bu düşüşte teknik takımın oyunculara ne kadar nüfuz edeceği, istikrar kurabileceği değerli. Bu düşüşü kısa süren kadro bence şampiyonluk ipini göğüsleyecektir. İki ekibin da tesirli bir takımı var. Takım derinlikleri uzun maratonda değerli. Hak eden kazansın. Türkiye‘nin gündeminde hakemler var. Bu VAR sisteminde insanların içinde olması sebebiyle, oraya gelen hakemler geliş hiyerarşileri çok değerli. Biz futbolcular sisteme dahil olursa, tarafsız halde yönetecek hakemler olmasını istiyoruz. Düzgün olanın, hak edenin kazanacağı bir lig olmasını diliyorum” diye yanıt verdi.

“Futbolu doğal ortamına tekrar sokaklara indirmemiz gerekiyor”

Süper Lig’deki golcüler hakkında da yorum yapan Akyüz, “Bunlar memleketler arası oyuncular. Icardi, Dzeko dünya starı bir oyuncu. Aboubakar da o denli. Biz dernek olarak şuna bakmak istiyoruz; biz bunların içinde nasıl Türk oyuncular yer alabilir, bunun çalışmasını yapmamız gerekiyor. Biz Türk futboluna nasıl bedelli hale getirebiliriz, dernek olarak bunla ilgili çalışmamız gerekiyor. Federasyonla, devletle, futbolu doğal ortamına tekrar sokaklara indirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Zira bu memleketler arası oyuncularla baş edebilecek oyuncuların açıkçası uygun bir eğitimden geçmesi gerekiyor. Bunun için de altyapı, yer ve çocukların bilhassa sokakta ferdî olarak özelliklerini geliştirecek alanların oluşturulması gerekiyor. Yoksa biz tekrar dünyanın en âlâ oyuncularını aşikâr bir yaşa geldikten sonra Türkiye‘ye getirip, onlarla övünmemiz gerekiyor. Türkiye olarak kendi çocuklarımızı yetiştirmemiz gerekiyor. Şu an baktığımızda yabancı oyuncular Türk Ligi’ni domine ediyor, 14 yabancı var. Bu kırabilecek bir sistem açıkçası gözükmüyor. Buna altyapıya değer vererek, çocuklarımızı sokağa indirerek bir rekabet yapmak gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Okan Buruk adım üst çıkan ve bunu hak eden bir antrenör”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk’un, genç jenerasyon antrenörler içinde uygun bir çıkış yakaladığını belirten Lider Akyüz, “Buraya gelirken de belirli bir dönemden, Elazığspor’dan başlayan bir öyküyle bir arada adım adım üst çıkan ve sahiden bunu hak eden bir antrenör. Galatasaray’da da ona verilen bahtı çok uygun kıymetlendirdi. Antrenörlerin kalıcı olması için biraz yaşadığı zorlukları, bu düşüşlerdeki yansıları ve onları ne kadar kısa müddette kadro içinde çözüp, tekrar yoluna devam etmesi değerli. Okan Buruk’un önündeki mahzur bu. Kalıcı olabilecek sıkıntılarda nasıl reaksiyon verecek, bunlara bakmak lazım. Ancak şu anki yolu sahiden yaklaşık 10 yıllık meslekte azamî düzeyde verimli, çok müspet. Oyuncuyken de öyleydi. Antrenör olarak da çok müspet. İsmail Kartal da çok şiddetli bir süreçten geldi. 3. kere Fenerbahçe’ye geldi. Antrenörler oluşturdukları gruplarla pahalıdır. İki kadro da Türkiye Ligi’nin üstünde yeterli takım kurdu. Onun karşılığı olarak da meyvelerini topluyorlar. Demek ki ortada bir grup ve âlâ bilgi var ki bu kadrosu oluşturmuşlar” dedi.

“Sadece antrenör olarak kalmamız gerekiyor, yönetici olarak kademe kademe üst gitmemiz gerekiyor”

Futbolun içinden gelmiş insanların futbolun içine girmesi gerektiğini vurgulayan Saffet Akyüz, “Sadece antrenörler olarak sistemde yer almamız gerekiyor. Hakem olarak yer almamız gerekiyor, yönetici olarak, altyapı departmanlarında yönetici olarak yer almamız gerekiyor. Zira empati kurmak gerekiyor. Bizler üzere okumuş, eğitimli insanların tekrar futbolun içine girmesine federasyonumuzun ve kulüplerimizin teşvik etmesi gerekiyor. Biz birini ortaya sokarak antrenör, yönetici olmamız gerekiyor. Onların futbolun içinde olmanız gerekiyor diye söylemeleri gerekiyor. Şayet futbol gelişecekse hak edenlerin sistemin içinde olması gerekiyor. Bunla ilgili beklentilerimiz var. Daha çok atletin futbolun içinde, federasyonun içinde olması gerekiyor. Basketbol federasyonuna baktığımızda, başındaki kişi basketbolumuzu ABD’de, Avrupa’da temsil etmiş biri. Futbolda çok büyük bir pasta var. Bizim burada futbolcular da kendimizi eleştirmemiz gerekiyor. Yalnızca antrenör olarak kalmamız gerekiyor, yönetici olarak da alt düzeylerde başlayıp, kademe kademe üst gitmemiz gerekiyor. Bugün baktığımızda Hamit Altıntop haricinde futbol federasyonunda bizi temsil eden hiç kimse yok. Bunun çoğaltılması gerekiyor” diyerek kelamlarını tamamladı. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bütün ülke Türkiye maçını konuşuyor! Alman basını, hem oyunculara hem de Nagelsmann’a verip veriştirdi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.