Yatırım platformu Relex Rusya pazarına girmeye hazırlanıyor

Yatırım platformu Relex Rusya pazarına girmeye hazırlanıyor

Rusya’da ve Asya’daki pazarlarda büyümek isteyen Blok zinciri tabanlı yatırım platformu Relex, Rusya Merkez Bankası’na başvurarak Rusya pazarına girme konusunda ilk adımı attı.

Rusya’da ve Asya’daki pazarlarda büyümek isteyen Blok zinciri tabanlı yatırım platformu Relex, Rusya Merkez Bankası’na başvurarak Rusya pazarına girme konusunda ilk adımı attı. Yapılan açıklamada; Rusya’daki Vladivostok serbest limanında ofis arayan Relex’in Rusya’daki operasyonlarını Chief Investment Adviser görevini yürüten ve Relex’in Rusya Federasyonu Uzak Doğu Kalkınma Bakanlığı’na kaydına yardımcı olmak üzere Rus danışmanlarla bağlantı kurmuş olan John Bonar yapacak. Relex’in Rusya pazarında yer almasını sağlayacak çalışmaların üçüncü çeyreğe kadar tamamlanması bekleniyor. Bonar, Rusya’da 30 Mayıs’tan itibaren 90 günlük bir gözetim projesine başlayacak ve bu dönemde gerekli izinleri alacak ve Relex’in yerel olarak kurulmuş bir şirket olarak kaydını gerçekleştirecek.

Yapılan bilgilendirmede; Bonar, kendi hedefi olarak 150 milyon doların üzerinde para tahsis ederek Relex yatırımcıları için yeni ortaklar belirlemeyi amaçlarken, küçük ve orta ölçekli işletmeler konusunda uzmanlaşmış bir sivil toplum kuruluşu olan Opora Russia destek verecek.

Relex’in Rusya’ya taşınması, Kırım’daki Yalta Uluslararası Ekonomik Forumu’nda başarılı bir zirvenin sadece birkaç hafta ardından gerçekleşti. Ekip konferans sırasında Relex’in Fintech pilot programına başvurmasını öneren Rusya Merkez Bankası temsilcileriyle görüştüğü kaydedildi. Ayrıca; yapılan başvurunun onay sürecinde olduğu belirtildi. Başvurunun kabulü ile Doğu’da yasalara ve mevzuata dair yardım sunmak gibi birçok kapıyı açabileceği bildirildi.

Yapılan açıklamada; şirket ayrıca Güneydoğu Asya ve Güney Asya’da emlak ve altyapı geliştirme alanlarında da genişliyor. Ekip, Relex proxy geliştiricileri için gelecek geliştirme sahaları olarak işlev görmek üzere bu bölgelerde ve Rusya’da emlak bankaları satın alıyor. Bu hafta RLX fişi iki borsada daha sunulacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*