Mustafa Sarıgül: Savunma sanayiine dil uzatılması doğru değil

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Baykar’ın yürüttüğü savunma sanayii projelerini hedef alarak, “Bu proje ‘Kutsal, dokunulmaz’ hale getirildi. Kusura bakmayın, dokunacağız.” dedi.

Babacan, bu ifadeleriyle geniş çevrelerce büyük tepki topladı.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de Babacan’ı Baykar’ı hedef alan sözleri nedeniyle eleştirdi.

Babacan’a savunma sanayii tepkisi

Sarıgül, “Hiçbir siyasi parti genel başkanının savunma sanayiine dil uzatmasını doğru bulmam.” dedi.

Özellikle de İHA’lar konusunda büyük başarı elde eden savunma sanayiini kutlayan Sarıgül, “Savunma sanayii konusunda Amerikalı Michael Rubin’in konuşmalarını da büyük bir keyifle izledim. Demek ki ABD’li Rubin, Türk savunma sanayi sistemimizin gelişmesinden korktuğuna göre, ülkenin savunma sanayisi iyi bir noktada.” dedi.

“Görevimiz onları eleştirmek değil, yolunu açmak”

TDP lideri, “Savunma sanayiine destek veren kim olursa olsun, bizim görevimiz onları eleştirmek değil, onların yolunu açmaktır.” diye ekledi.

Af çağrısını yineledi

Öte yandan Mustafa Sarıgül, Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ziyaretinin ardından cezaevi önünde yaptığı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. yılında kardeşlik hukuku ve toplumsal barış için af çağrısını yineledi ve ekledi:

“Seçim malzemesi yapmayalım”

“Af talebimiz siyasi değil, vicdani bir taleptir. Bütün siyasi partilere sesleniyorum. Af konusunu seçim malzemesi yapmayalım.”

Sarıgül, cezaevindeki açıklamasının ardından esnafı ziyaret ederek, bir çay ocağında vatandaşlarla sohbet etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*