İzmir’de temizlik işçisi tokatlı saldırıya uğradı

İzmir’in Buca ilçesindeki bir hipodromda tepki çeken bir olay yaşandı.

At yarışının sonra ermesinin ardından temizlik personelleri alana girerek işlerini yapmaya başladı.

Bu sırada ismi M.D. olduğu öğrenilen bir kişi, temizlik işçicisi İrfan G.’ye henüz belirlenemeyen sebepten dolayı tokat attı.

O anlar kamerada

Yaşananlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde, M.D.’nin İrfan G.’yi iteklediği, eliyle ağzını kapattığı ve ardından da tokat attığı görüldü.

İHA’nın aktarımına göre; olayın ardından yakınları, avukatı ve çalıştığı temizlik firmasının yetkilisi ile soluğu polis merkezinde alan temizlik işçisi, saldırgandan şikayetçi oldu.

Yetkili makamlar kişiye ulaştılar

Müvekkili ile birlikte gerekeni yaptıklarını belirten Avukat Burak Yılmaz, “Mağdur, davacı ve şikayetçi oldu. Yetkili makamlar özverili çalışma gerçekleştirerek kişiye ulaştılar. Muhtemelen kendisi gözaltına alındıktan sonra savcılık gereken işlemleri yapacak. Bundan sonrası Türk adaletinin elinde.” dedi.

“Yapmış olduğu yanına kar kalmayacak”

İrfan G.’nin çalıştığı temizlik firması yetkilisi Adil Demir de, “Gerçekten şok oldum. İrfan bizim 17 yıldır çalışma arkadaşımız. İrfan’a olay anında göstermiş olduğu sağduyudan dolayı teşekkür ediyorum. Şahsın yapmış olduğu yanına kar kalmayacak ve hukuk önünde hesabını ödeyecek.” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*