Dortmund bombayı patlatıyor! Haller’in yerine…

Kulüp başkanı Hans-Joachim Watzke yaptığı açıklamada, Borussia Dortmund’un forvet oyuncusu Sebastien Haller’in (28) geçirdiği ameliyat ve kötü huylu tümör tedavisinin ardından takımda bırakacağı boşluğu doldurmak için yerine yeni bir forvet getirebileceğini söyledi.

Bundesliga’da sezonun Cuma günü başlaması ve Dortmund’un Cumartesi günü Bayer Leverkusen ile oynayacağı maçla ilgili Watzke, kulübün bir an önce yeni bir forvet bulması gerektiğini çünkü tüm baskının genç Youssoufa Moukoko’ya düşeceğini söyledi.

“Her şeyi 17 yaşındaki Moukoko’nun omuzlarına yüklemek biraz fazla olur”

Watzke, “Haller’in yokluğunun nispeten uzun olacağı ve her şeyi 17 yaşındaki Moukoko’nun omuzlarına koymanın biraz fazla olacağı açık. Bu yüzden takım hakkında bir şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Piyasada çok fazla hedef olmadığı için doğru çözümü bulmak da zor. İdeal olarak önümüzdeki 8-10 gün içinde bir şeyler olmalı” dedi.

KEMOTERAPİ GÖRECEK

Dortmund, 30 Temmuz’da Haller’e kötü huylu bir tümör teşhisi konduğunu ve daha fazla tedaviye ihtiyacı olduğunu duyurdu.

Borussia Dortmund’un forvet oyuncusu Sebastien Haller, muayenesinde testis tümörünün ortaya çıkmasından sonra kemoterapi görecek. Fildişi Sahili milli oyuncusuna bu ayın başlarında testis kanseri teşhisi kondu ve tedavisinin ilk aşamasının bir parçası olarak zaten bir ameliyat geçirdi.

Bu yaz 34.5 milyon euro karşılığında Ajax’tan Alman ekibine katılan 28 yaşındaki oyuncu, şimdi iyileşmeye devam edecek ancak birkaç ay sahalardan uzak kalacak 

HALLER’İN SAKATLIĞI ROTAYI CAVANİ’YE ÇEVİRDİ

Almanya’da Sebastian Haller’in bir sağlık sorunu yaşamasının ardından Borussia Dortmund’un Uruguaylı oyuncuyla temasa geçeceği haberi geldi. Bild Gazetesi’nin haberine göre Cavani, Manchester United ile olan sözleşmesini sonlandırdıktan sonra Alman kulübünden yılda 10 milyon euro istedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*