Cumhuriyet’in Fener’i

Tüm branşlardan takım kaptanları, Başkan Ali Koç, yöneticiler ve taraftarlar, bir kortej halinde yürüyüş gerçekleşti. Binlerce kişi katılım gösterdi. Yürüyüş, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Göztepe 60. Yıl Parkı’ndan başladı ve Ülker Stadı’nın yanında yer alan büyük Fener’de yakılan meşale ile son buldu. Cumhuriyet’in 100. yılına girilirken ‘Fener Alayı’ meşalesi Başkan Ali Koç tarafından yakıldı. 

Başkan Ali Koç, “Bizimle beraber yürüyüşe katılan tüm Cumhuriyet sevdalılarına teşekkür ediyorum. Bugün en güzel gün. Bilimin, bağımsızlığın, çağdaşlığın 99. yılı, Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kahraman silah arkadaşları, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi özlemle ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyet’in 100. yılında da en önde olacağız. ‘Cumhuriyet’in Fener’i’ olacağız. Fenerbahçe Spor Kulübü, tüm camiasıyla, sporcularıyla, çalışanlarıyla ilelebet Atasının izinden gitmeye ve Cumhuriyetimizin yılmaz, yorulmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Öte yandan Vakıfbank’ı 3-0 yenerek Şampiyonlar Kupası’nı kazanan Fenerbahçe Opet oyuncuları da törene kupalarıyla katıldı. 

Jesus’tan kutlama

Fenerbahçe’nin başarılı teknik direktörü Jorge Jesus, Instagram hesabı üzerinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Portekizce ve İngilizce olarak, “Türkiye Cumhuriyetinin 99. yılı kutlu olsun” ifadelerini kullanan Jorge Jesus, özel bir de fotoğraf paylaştı. Portekizli teknik adam, Türk ve Fenerbahçe bayrakları önündeki fotoğrafını yayınladı. Jesus, takım ve futbolcularla da Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*